Stard & Ferratum

prestiżowego 57.

„Rajdu Barbórka”

z zamiarem

zelektryzowania

 warszawskiego

Program:

12:30  –  pokaz na Torze w Modlinie

Piątek, 6. grudnia 2019 r.

  • W pełni elektryczny Ford Fiesta z napędem na 4 koła, o łącznej mocy 612 koni mechanicznych, generowanej z trzech silników elektrycznych będzie ścigał się na prestiżowym Odcinku Specjalnym na ulicy Karowej, w centrum Warszawy.
  • Kierowcami będą legendy wyścigów samochodowych Manfred Stohl i Krzysztof Hołowczyc.
  • Będzie to pierwszy raz kiedy samochód elektryczny pojawi się na tym najsłynniejszym wyścigu samochodowym Europy Wschodniej.

Unikalny, elektryczny samochód wyścigowy w Warszawie

Legendarni kierowcy Manfred Stohl i Krzysztof Hołowczyc wystąpią w przejazdach pokazowych 57. edycji słynnego polskiego rajdu, na torach w Modlinie i na Bemowie oraz w centrum Warszawy.


Start pokazów rozpocznie się w czwartek 5. grudnia, kiedy to samochód i zespół zostaną zaprezentowani na oficjalnej konferencji prasowej Rajdu, a następnie w piątek 6. grudnia będzie możliwość jazdy w samochodzie, po oficjalnym odcinku specjalnym na torze w Modlinie.


Manfred Stohl poprowadzi kilka odcinków specjalnych w sobotę rano, przed wielką atrakcją, podczas której samochód dwukrotnie pokona słynny odcinek 2.10 km „Kryterium Asów” w sercu polskiej stolicy, przed tysiącami entuzjastów sportów motorowych . Obok Manfreda Stohl’a, polska legenda sportów motorowych - Krzysztof Hołowczyc przejmie kierownicę na jeden z przejazdów.


09:30  –  wyścigi w OS3 i OS4 na Bemowie

18:00  –  wyścigi i pokaz na ul. Karowej

Sobota, 7. grudnia 2019 r.

Kierowcy:

Naszym kierowcą podczas tego wydarzenia będzie Krzysztof Hołowczyc

wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy, zdobywca Pucharu Świata w rajdach cross country oraz 3. miejsca w Rajdzie Dakar 

TRASA RAJDU:

Wyścigi będzie rozgrywane w sobotę 7. Grudnia 2019 r. W czterech lokalizacjach:


od 08:00 – MODLIN

od 09:30 – BEMOWO

od 11:00 – SŁUŻEWIEC

od 17:00 – KAROWA


Rallycross to idealne połączenie postępu i prędkości rozgrywanych na międzynarodowych torach wyścigowych. Ferratum podziela tę samą wizję oferując szybkie i mobilne usługi finansowe poprzez nieustanne innowacje. Dlatego z dumą jesteśmy sponsorem tytularnym zespołu STARD w tegorocznej serii World RX.

Ferratum jest sponsorem zespołu STARD w tegorocznych FIA World Rallycross Championship

© 2019 Ferratum